Kim jesteśmy

Jest rok 1971. Czas magnetofonów szpulowych, hipisów i lądowań na księżycu. Oscara zdobywa Mechaniczna pomarańcza a taśmę produkcyjną opuszcza najnowsza wersja garbusa VW 1302. W cieniu tych wydarzeń Piotr Rudnicki rozpoczyna pracę jako stolarz. Jeszcze nie wie, że jego wybór stanie się początkiem drogi, którą podążamy do dzisiaj.

Mijają lata a wraz z nimi przychodzi doświadczenie. W roku 1986, już jako mistrz stolarski, Piotr Rudnicki zakłada swój własny zakład. Nie zajmuje się jednak produkcją masową. Tworzy drzwi na zamówienie, wyłącznie w oparciu o tradycyjne metody pracy. Na szczęście ludzi doceniających wartość solidnego rzemiosła nie brakuje. Firma rozwija się i 1993 roku przenosi do miejsca, w który istnieje po dzień dzisiejszy. Miejsca, z ponad 100-letnią tradycją - zakład obróbki drewna istniał tu już w 1903 roku.

Ścieżką ojca podąża syn, Patryk Rudnicki. W 1994 r. rozpoczyna praktykę a zakład stopniowo staje się firmą rodzinną. Mimo że rynek w latach ‘90 zalewany jest tanimi, masowymi produktami, obaj Rudniccy kontynuują wypracowaną etykę pracy. Tworzą pełnowartościowe, trwałe drzwi nawiązujące stylistyką do wzorów sięgających często początków XX wieku.

W 2012 roku rodzinną tradycję przejmuje najmłodszy z Rudnickich, Mateusz. Dzięki doświadczeniu zgromadzonemu przez ponad 40 lat firma znacznie poszerza zakres działalności. Pojawiają się nowe wzory, dedykowane szczególnie pod nowoczesne budownictwo. Nadal kontynuowana jest jednak skrupulatna dbałość o wykończenie każdego elementu przy pomocy tradycyjnych, rzemieślniczych metod. Takie połączenie praktycznej wiedzy z nowoczesnymi trendami na nowo definiuje nieco zapomniane słowo.
Manufaktura.

Nasz model pracy

Wszystkie etapy produkcji poddajemy wielopłaszczyznowej kontroli jakości. Tu nie ma miejsca na kompromisy. Dobrze wiemy, że czas poświęcony na stworzenie każdych kolejnych drzwi z osobna bezpośrednio przekłada się na ich trwałość. Zwieńczeniem jest montaż. Zajmujemy się nim sami, aby mieć pewność, że od początku do końca dostarczamy produkt najwyższej jakości. W ten sposób możemy dać gwarancję niezawodności na długie lata. Gwarancję, która rodzi się z poczucia dobrze wykonanej pracy. 

Świadczymy usługi serwisowe, zarówno w czasie trwania gwarancji jaki po jej wygaśnięciu. Rozumiemy jak ważna jest dobra obsługa na wszystkich etapach współpracy: przed zamówieniem, po montażu i po gwarancji - uważamy ją za oczywisty element wpisany w produkt premium.

Mateusz Rudnicki

Obserwuj nas na Instagramie

@instagram

Każde drzwi kryją własną historię.
Istniejemy od 1971 i od trzech pokoleń pracujemy z drewnem, łącząc klasyczne inspiracje z nowoczesnym designem. Nasze drzwi podkreślają zarówno charakter współczesnych aranżacji jak i oddają blask starym kamienicom.

Przedstawiamy katalog, w którym ukazujemy czym tak naprawdę jest dla nas projektowanie w drewnie.

Produkt dodany do listy życzeń

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz zmienić sposób zapisu i dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.